Duyuru Paneli Link...
Duyuru Paneli
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WordPress Seo Eklentileri – All in One SEO mu Yoast mu ?
#1
[b]Webmaster Blogum da bugün WordPress Seo eklentileri hakkında bir makale yazmaya karar verdim.
[/b]

Herkesin ortak bir sorusu var ve kimsenin net bir cevap verdiği yok. Bu soru All in one Seo mu ? Yoast mu ? SEOPressor mü ? Bu soru çeşitli eklentiler ile uzayıp gidiyor ben sadece içlerinden üç adet eklentiyi seçtim. Cevabı çok net arkadaşlar. Hepsi aynı görevi yapmıyor mu ? yapıyor. Bu eklentilerin amacı site içi seo optimizasyonunu sağlamak, ekstra sağladığı özelliklerin hiç birini umursamayın, bunlar tamamen süstür ve bu süsler sitemiz de daha fazla alan kaplanmasına daha fazla veritabanı sorgusuna neden olur ve bunun için Seopressor eklentisine aylık 5 dolar veya bir site için ömür boyu satın almak için 47 dolar vermeye gerek var mı ozaman ? Yok, hele bir de birden fazla siteniz var ise ömür boyu lisans 497 dolara çıkıyor buna hiç gerek yok. Seopressor’ü eledik o zaman. Şimdi ki kavgamız Yoast mu All in one Seo mu ?Herkesin kafasında ki All ine One Seo Pack eklentisi mi ? Yoksa WordPress SEO by Yoast eklentisi mi en iyi SEO Eklentisi sorusunu cevaplamak artık farz oldu. Bu iki eklenti de WordPress Seo konusunda gerçekten başarılı. Şunu hiç bir zaman unutmayın, iki eklenti de sizi sektörde ki en iyi site yapmaya yetmez. Hiç biri 10 cu sayfadan 1 ci sayfaya tek başına oturtamaz sizi. Bu eklentiler wordpress site içi optimizasyonun baş elementleridir. İkisi de aynı görevi yapmakta, Yoast’ ta bizlere Seopressor gibi afilli özellikler sunmakta ve bu afilli özelliklerin çoğu manuel olarak yapılabilmekte. Yani demek istediğim, manuel olarak yapabileceğiniz şey için eklenti kullanarak sitenizi yormayın. Bu boyut farkı yüzünden dosya boyutu olarak %50 lik bir fark var. Yoast all in one seo’nun 2 katı yer kaplıyor, 2 katı sorguya sebep oluyor bu afilli özelliklerle, sitenize ekstradan yük oluyor kısacası. Manuel olarak yapılabilecek işlemler için eklenti kullanmanın siteyi yavaşlatacağı için size zararı olur faydası olmaz. Yoast sürekli güncellenen, sürekli yenilik çıkaran bir firma tarafından yazıldı, bu da çok cezbedici geliyor tabi kullanıcılara. Fakat yabancı WordPress forumlarını takip ederseniz Yoast eklentisi her yeni bir özellik çıkardığında mutlaka bir şikayet konusu açılmakta. Yoast eklentisnin sürekli kendisini yenilemesinin tam olarakta sebebi bu.
[b]Kısacası benim önerim işlevinden ve şimdiye kadar ki tüm WordPress sitelerim de yoldaşlık eden All in one seo eklentisi. Paralı parasız çoğu seo eklentisini denedim tarttım ölçtüm biçtim. Hepsiyle benzer başarıları yakaladım. Yoast kullanırken sürekli bir sorunla karşılaştığım için yoasttan vazgeçtim, seopressor eklentisine aylık 5 dolar vereceğime 5 doları kenara koyup sağlam tanıtım yazıları alabileceğim için ondan vazgeçtim.Ama ne olursa olsun bu eklentilerden fazla bir beklentiniz olmasın arkadaşlar, bu eklentiler site içi seo optimizasyonun bir kısmını sizler için kolaylaştırmak için yapılmış, sizleri tabandan tavana yükseltecek şeyler değildir.[/b]


#2
Seo uyumlu eklentiler içinde en iyisi all in one seodur. tabil ve sabit çalıştığı için her zaman tek tercihimdir. Kullanacaksanız kesinlikle all in one wordpress seo eklentisi'ni kullanmanızı tavsiye ederim.
Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi
hack forum forum